Sluneční zastínění

Markýzy a pergoly

Zpříjemněte si pohodové posezení a chvíle odpočinku ... 
... radujte se ze slunce ve stínu markýzy.
 

MARKÝZY

Markýzy jsou dnes velice oblíbeným  stínícím prvkem, ale také  součástí venkovní architektury domů a  zahrad. V nabídce jsou markýzy s kloubovými nebo teleskopickými rameny.  Ovládání je ruční klikou, při větších rozměrech doporučujeme el. pohon s možností dálkového ovládání. K němu pak můžete  přidat  automatiku na slunce / vítr nebo např otřesové čidlo, které vám markýzu ohlídá a zasune při větším větru. Zastíníme Vám  zimní zahradu nebo můžeme nabídnout kompletní zasklený střešní systém s integrovanou markýzou.
Nejčastěji žádané markýzy jsou:

AZUR - klasická a osvědčená markýza s kloubovými rameny s možností dodávky s krycí stříškou. Je vhodná na zastínění teras, balkónů i komerčních prostor např. výloh obchodů. Je cenově nejvýhodnější. Látky jsou akrylové od rakouského výrobce SATTLER. Jsou voděodolné s protiplísňovou úpravou a UV filtrem. Na výběr je široká škála barev a odstínů.

IDEAL, IDEAL-PLUS - velmi žádaná polokazetová markýza s kloubovými rameny, která má integrovanou stříšku / je součástí konstrukce /. V zasunutém stavu slouží přední profil jako okap. Působí velmi elegantně. Markýza IDEAL-PLUS je konstrukčně stavěna na větší rozměry s maximální šíří 6 metrů a 3,5 metrovým výsuvem.

SELECT-STOBOSCOPE - teleskopická markýza s elegantním vzhledem. Teleskopická ramena zaručují maximální napnutí látky v každé poloze.

SELECT - kloubová clona má trojúhelníkový nosný profil, který zaručuje větší pevnost a stabilitu konstrukce. Proto se nabízí na zastínění větších prostor až do rozměru 18 x 4 metry  výsuvu. Stříška se dodává samostatně. U této markýzy se nabízí ,, volán plus",  což je roleta v předním profilu ovládaná klikou, která zastíní zapadající slunce a vytvoří pocit soukromí.

JUMBO - výsuvná teleskopická markýza s čtyřdílnými rameny,  umožňuje výsuv až do 5 metrů. Dodává se pouze s el. pohonem.

 

KAZETOVÉ MARKÝZY

CASABOX - elegantní kazetová clona je opatřena ochranným boxem malých rozměrů, který v uzavřeném stavu dokonale chrání potahovou látku i další konstrukční díly. Vyrábí se do výsuvu 3 metrů a do šíře 5 metrů. Konstrukci lze lakovat do různých RAL barev nebo vybrat ze ,, classic" barev.

TENDABOX - luxusní kazetová markýza s kloubovými rameny. Vyniká novým tvarem předního profilu. Možnost výsuvu je až do 3,5 metru při šíři 6,5 metru.

MESABOX - markýza s teleskopickými rameny. Dodává se s integrovaným el. pohonem. Zvláště vhodná pro zastínění velkých ploch. Nabízí výsuv až 4 metry.

ERHARDT C, ERHARDT SD - vlastní kazeta je tvořena ze dvou dílů, které při zasunutí markýzy na sebe dokonale padnou a díky těsnění je celá látka markýzy 100% zabezpečena, nejen proti vlivům nepříznivého počasí, ale i proti náletu hmyzu. Kazeta je robusní, samonosné konstrukce z extrudovaného hliníku. U typu „SD” je možno využít  výsuvného volánu z předního profilu.

SKLOPNÉ MARKÝZY 

METRO - clona se sklopnými rameny vhodná pro zastínění oken - rodinných domků, komerčních budov nebo lodžií panelových domů. Sklon je 90°, popř. do 170°.  Standartně se ovládá ručně klikou nebo za příplatek el. pohonem. Zároveň estetický doplňek exteriéru při pohledu na více clon v řadě .

METRO-FALA - má integrovaný uzavřený box, který chrání látku v zataženém stavu. Jinak je konstrukčně podobná cloně METRO. Lehká  konstrukce působí elgantně na každé fasádě. Sklopná je do 120°

VISOMBRA - sklopná markýza až do 180° zaručuje nastavení optimálního stínu v interiéru. Možnost výběru boxu v oblém nebo hranatém provedení.

 

dále nabízíme:

ZASTÍNĚNÍ ZIMNÍCH ZAHRAD

 AIROMATIC - TARGA - ARCADA

PERGOLY

ALFRESCO - MIRANDA - PERGOLINO

PROSKLENÉ PERGOLY - STŘEŠNÍ SYSTÉMY

TERRADO 

BIOKLIMATICKÉ PERGOLY

ARTOSI

Pergola s inovativním a čistým designem z vývojového oddělení společnosti ISOTRA. Základní rozměry výrobku šíře 4,5 m a výsuvu až 7 m splňují přísné nároky na současný uživatelský komfort.

Hliníkové lamely lze orientovat od 0° do 130°, samozřejmostí je těsnění a sklon lamel pro řízený odtok vody stojkou. Do šířky 4000 mm je nosnost lamel do 116 kg/m2. Od šířky 4000 mm je nosnost lamel do 90 kg/m2. Do pergoly je možné integrovat stínicí prvky a LED osvětlení.

Předností pergoly ARTOSI je možnost rozdělení střechy na více nezávislých sekcí, které jsou ovládány individuálně dle pozice slunečních paprsků. Stojku pergoly lze umístit až o 1 m mimo roh pergoly směrem dovnitř.