Sluneční zastínění

Markýzy

Zpříjemněte si pohodové posezení a chvíle odpočinku ... 
... radujte se ze slunce ve stínu markýzy.
 
Markýzy jsou dnes velice oblíbeným  stínícím prvkem, ale také  součástí venkovní architektury domů a  zahrad. V nabídce jsou markýzy s kloubovými nebo teleskopickými rameny.  Ovládání je ruční klikou, při větších rozměrech doporučujeme el. pohon s možností dálkového ovládání. K němu pak můžete  přidat  automatiku na slunce / vítr nebo např otřesové čidlo, které vám markýzu ohlídá a zasune při větším větru. Zastíníme Vám  zimní zahradu nebo můžeme nabídnout kompletní zasklený střešní systém s integrovanou markýzou.
Nejčastěji žádané markýzy jsou:

AZUR - klasická a osvědčená markýza s kloubovými rameny s možností dodávky s krycí stříškou. Je vhodná na zastínění teras, balkónů i komerčních prostor např. výloh obchodů. Je cenově nejvýhodnější. Látky jsou akrylové od rakouského výrobce SATTLER. Jsou voděodolné s protiplísňovou úpravou a UV filtrem. Na výběr je široká škála barev a odstínů.

IDEAL, IDEAL-PLUS - velmi žádaná polokazetová markýza s kloubovými rameny, která má integrovanou stříšku / je součástí konstrukce /. V zasunutém stavu slouží přední profil jako okap. Působí velmi elegantně. Markýza IDEAL-PLUS je konstrukčně stavěna na větší rozměry s maximální šíří 6 metrů a 3,5 metrovým výsuvem.

SELECT-STOBOSCOPE - teleskopická markýza s elegantním vzhledem. Teleskopická ramena zaručují maximální napnutí látky v každé poloze.

SELECT - kloubová clona má trojúhelníkový nosný profil, který zaručuje větší pevnost a stabilitu konstrukce. Proto se nabízí na zastínění větších prostor až do rozměru 18 x 4 metry  výsuvu. Stříška se dodává samostatně. U této markýzy se nabízí ,, volán plus",  což je roleta v předním profilu ovládaná klikou, která zastíní zapadající slunce a vytvoří pocit soukromí.

JUMBO - výsuvná teleskopická markýza s čtyřdílnými rameny,  umožňuje výsuv až do 5 metrů. Dodává se pouze s el. pohonem.

ERHARDT S, ERHARDT BS - robusní provedení konstrukce zajišťuje silnostěnný hliníkový tažený profil. Veškeré ostatní komponenty jsou nerezové. Napínáky ramen jsou přes klouby vedeny speciálním nerezovým řetězem. Markýzu lze vyrobit do rozměru 7 x 4 metry. Markýza typu „BS” lze osadit v předním profilu další spouštěcí látkovou clonou, která je vhodná pro stínění zapadajícího slunce nebo k vytvoření soukromí. U  markýz ERHARDT se používá speciální samočistící látka SUNSILK. Kolekce látek obsahuje přes 100 vzorů a je každoročně doplňována dle módních trendů.

KAZETOVÉ MARKÝZY

CASABOX - elegantní kazetová clona je opatřena ochranným boxem malých rozměrů, který v uzavřeném stavu dokonale chrání potahovou látku i další konstrukční díly. Vyrábí se do výsuvu 3 metrů a do šíře 5 metrů. Konstrukci lze lakovat do různých RAL barev nebo vybrat ze ,, classic" barev.

TENDABOX - luxusní kazetová markýza s kloubovými rameny. Vyniká novým tvarem předního profilu. Možnost výsuvu je až do 3,5 metru při šíři 6,5 metru.

MESABOX - markýza s teleskopickými rameny. Dodává se s integrovaným el. pohonem. Zvláště vhodná pro zastínění velkých ploch. Nabízí výsuv až 4 metry.

ERHARDT C, ERHARDT SD - vlastní kazeta je tvořena ze dvou dílů, které při zasunutí markýzy na sebe dokonale padnou a díky těsnění je celá látka markýzy 100% zabezpečena, nejen proti vlivům nepříznivého počasí, ale i proti náletu hmyzu. Kazeta je robusní, samonosné konstrukce z extrudovaného hliníku. U typu „SD” je možno využít  výsuvného volánu z předního profilu.

SKLOPNÉ MARKÝZY 

METRO - clona se sklopnými rameny vhodná pro zastínění oken - rodinných domků, komerčních budov nebo lodžií panelových domů. Sklon je 90°, popř. do 170°.  Standartně se ovládá ručně klikou nebo za příplatek el. pohonem. Zároveň estetický doplňek exteriéru při pohledu na více clon v řadě .

METRO-FALA - má integrovaný uzavřený box, který chrání látku v zataženém stavu. Jinak je konstrukčně podobná cloně METRO. Lehká  konstrukce působí elgantně na každé fasádě. Sklopná je do 120°

VISOMBRA - sklopná markýza až do 180° zaručuje nastavení optimálního stínu v interiéru. Možnost výběru boxu v oblém nebo hranatém provedení.

SVISLÉ CLONY

UNIVERSAL - je svislé zastínění s kulatým ochranným boxem a různými variantami bočního vedení. Na výběr je vedení ocelovým lankem, vodící lištou nebo nerezovou tyčí. Ovládání je klikou nebo el. pohonem.

VERTICAL - podobná cloně UNIVERSAL pouze bez ochranného boxu.

VENTOSOL - novinka v sekci svislého zastínění. Látka je spojena s vodící lištou specíálním ZIP-systémem. Nevzniká proto žádná mezera  mezi potahem a boční lištou. Ventosol má zaoblený box a je velmi elegantní clonou. Ovládá se klikou nebo elektromotorem.

 

dále nabízíme:

ZASTÍNĚNÍ ZIMNÍCH ZAHRAD

 AIROMATIC - TARGA - ARCADA

PERGOLY

ALFRESCO - MIRANDA - PERGOLINO

PROSKLENÉ PERGOLY - STŘEŠNÍ SYSTÉMY

TERRADO - ERHARDT T100, 150