Sluneční zastínění

Garážové a bránové pohony

Nač se namáhat ručně ...?
... pojďte si to zjednodušit, zvolte pohonnou automatiku pro garáž i bránu.
 
Pohony garážových vrat a vjezdových brán Vám zajistí takový komfort, kdy při odjezdu z domu tak i při příjezdu nemusíte opustit Váš vůz. Tuto velkou výhodu jistě oceníte v nepříznivém počasí, kdy „suchou nohou” vystoupíte až v garáži. Pohony Vám současně chrání Vaše soukromí i majetek. Motorová jednotka drží  bránu nebo vrata zavřená a brání tak vniknutí do objektu nežádoucím osobám. Pro Vaši ochranu jsou pohony vybaveny bezpečnostní funkcí při najetí na překážku. Tu následně vyhodnotí a pohon se vrátí  do polohy otevřeno. Pro zvýšení bezpečnosti lze přidat další příslučenství např.: infrazávory, maják apod. Ovládání je dálkovým ovladačem s možnosti přidání  klíčových spínačů, dotykových klávesnic a jiných prvků.  Námi nabízené značkové pohony jsou velice kvalitní a spolehlivé.

GARÁŽOVÉ POHONY

DEXXO OPTIMO RTS - stropní pohon s výborným poměrem cena / výkon. Dodává se na vrata sekční i výklopná menších rozměrů. Na výběr je vodící lišta  řetezová nebo řemenová, která se vyznačuje tichým chodem a doporučuje se v garážích spojených s obytnou částí domu. Pohon umí rozpoznat překážku při otvírání i zavírání. Lze k němu  připoji externí bezpečnostní prvky (fotobuňka, maják apod). Při výpadku el. proudu můžete pohon  jednoduše odblokovat jak z garáže tak i zvenčí. Součástí balení jsou dva dvoukanálové ovladače.

DEXXO PRO 800/1000 - stropní pohon, který si poradí se všemi typy vrat - sekční, křídlová, výklopná atd. o ploše až 15m2 s tažnou silou až 1000 N. Můžete vybrat mezi vodící lištou řemenovou nebo řetězovou. V nabídce je i lišta vysoce - zátěžová s možností využití v menších společných garážích (max. 50 cyklů za den). Samozřejmostí je rozpoznání překážky a možnost připojení dalších bezpečnostních prvků . Dále můžete nastavit dalších 17 programovatelných parametrů. Pohon má výstup pro  externí osvětlení do 500W, s nastavitelnou dobou svícení. Snadno poté osvětlíte např. prostor před garáží apod. Součástí balení jsou dva čtyřkanálové ovladače.

BRÁNOVÉ POHONY

IXENGO S, IXENGO L - jsou nejpoužívanější pohony pro křídlové brány s přímými rameny. Liší se pouze použitím pro křídla do max. hmotnosti 200kg resp. 400kg. Napájení je 24V , řízení externí elektronikou s LCD displejem s rozpoznáním překážky při otvírání a zavírání. Koncové dorazy brány se jednoduše nastavují pomocí magnetu na pojezdu  pohonu. V případě výpadku el. proudu můžete pohon jednoduše odjistit na hlavě motoru nebo provozovat v nouzovém režimu. Tady je zapotřebí záložní baterie, která se dá vložit do skříně řídící jednotky. Tyto pohony jsou vhodné zejména tam, kde není dostatek prostoru za křídlem brány.

AXOVIA 220B - pohon pro křídlové brány s kloubovými rameny. Připojení na max. šířku křídla 2 metry s hmotností křídla do 200 kg. Napájení motoru je 24V s integrovanou řídící jednotkou v pohonu. Koncové dorazy se jednoduše nastavují v kloubu ramene zhora, čímž odpadá nutnost instalovat zemní zarážky. Vyznačuje se rychlostí otevření na 90° za 10s. Snadné je také odblokování pohonu pro případ výpadku el. proudu. Použité robusní materiály dávají záruku dlouhé životnosti. Pro svoji činnost však potřebují větší volný prostor za křídly brány.

AXOVIA 180 BNS - podzemní bránový pohon. Je zapuštěn pod úrovní terénu pod křídla brány. Je vhodný na všechny typy nových nebo starších křídlových bran, kde nelze instalovat pohon s přímými nebo kloubovými rameny. Dá se použít na bránu  s max. šíří 1.8 metru a max. hmotnosti 200 kg. Dodává se s externí řídící jednotkou  a dvěma dálkovými ovladači.

ELIXO RTS 3S - pohon pro pojezdovou i nesenou bránu s křídlem o hmotnosti 500kg. Je vhodný jak pro privátní sektor, tak i pro společný vjezd s četností  max. 30 cyklů za den. Motor má bezpečné napětí 24V s vestavěnou řídící jednotkou s LCD displejem. Rychlost pohonu je 20 cm / s. Mechanické odblokování je samozřejmostí. Pohon rozezná najetí na překážku a lze k němu připojit další bezpečnostní příslušenství dodávané většinou v sadě.