Sluneční zastínění

Screenové rolety

Když vidíte ven...
... ale není vidět dovnitř.
 

Screenové clony

Screenové clony, zkráceně screeny (nebo screenové rolety, rolety proti slunci), jsou typem stínicí techniky, který se umísťuje na venkovní straně okna nebo prosklené stěny. Screenové rolety umožňují průhled ven, takže zůstáváte v kontaktu s okolím. Pomocí venkovní screenové rolety snadno a efektivně zastíníte okna či prosklené plochy malých i velkých formátů. Venkovní screenové clony jsou vhodné pro všechny typy obytných, občanských a administrativních budov, ale i k zastínění zimních zahrad, teras, altánů, zahradních domů apod.

Dominantou screenu je regulace světla za stálého kontaktu s okolím. Screenová roleta Vám pomůže regulovat světlo, výhled do venkovního prostředí zůstane zachován, ale pohled zvenčí do místnosti screen naopak nedovolí. V případě, že necháte otevřená okna a staženou screenovou roletu, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. Screenové clony ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy. V uzavřené poloze Vám zipscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.

Hlavní funkční částí screenových rolet je tkanina, která díky svému složení dokáže částečně pohltit a odrazit sluneční energii a tím zabránit ohřívání interiéru. V letním období pomocí screenové rolety snížíte teplotu v místnosti až o několik stupňů, čímž ušetříte náklady spojené s klimatizací. Vychladit interiér je až 3x nákladnější než jej vytopit!

Jedním z nejčastějších typů screenových rolet je tzv. Zipscreen v této variantě je tkanina uchycená, napnutá a vedená ve speciálních vodících lištách se zipem, čímž se nemůže stát například při velkém větru, že se látka odepne z vodícíh lišt. Díky tomu je screen extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. Tento typ screenových clon umožňuje realizaci velkých rozměrů.

Screenové rolety si nemusíme dávat do souvislostí pouze s okny. Screeny jsou vhodné pro zastínění vašeho odpočinkového místa, jako je např. balkón, zimní zahrada, terasa, altánek, zahradní dům nebo pergola. Screenová tkanina nejen místo příjemně zastíní, ale díky své prodyšnosti větrá a zároveň slouží jako ochrana před hmyzem nebo nečistotami z okolí, využít ji tak můžete v parném dni a nebo naopak při nepříznivém počasí, kdy prší nebo silně fouká. Clona elegantně uzavře jinak otevřený prostor pergoly a navodí příjemný pocit bezpečí. Venkovní posezení tak bude podle potřeby kryté a vzdušné zároveň.